uz-logo-pion-2.png

Egzamin TELC 17.05.2025

Informacje szczegółowe dotyczące egzaminu telc z języka polskiego

w dniu 17.05.2025:

Poziom B1/B2 dla osób dorosłych

Adres:

Część pisemna - Zielona Góra, al. Wojska Polskiego 69, Wydział Humanistyczny godz. 9.00-11.00/12.00.

Część ustna - Zielona Góra, al. Wojska Polskiego 69, Wydział Humanistyczny godz. ustalana indywidualnie.

UWAGA! Wszyscy zdają egzamin pisemny  i ustny w sobotę 17.05.2025 r.

  1. Egzamin telc z języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się 17.05.2025 r., na poziomie B1/B2 dla osób dorosłych. 
  2. W dniach 10-11.05.2025 w godzinach 15.00-19.00 odbędzie się kurs przygotowawczy do egzaminu w formie online.
  3. Egzamin składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Obie części wszyscy zdają w dniu 17.05.2025 r., w budynku Wydziału Humanistycznego al. Wojska Polskiego 69, Zielona Góra o godz. 9.00.Przy budynkach są darmowe parkingi.
  4. Proszę przyjść pod wskazany powyżej adres o godzinie 8.30 w celu rejestracji na egzamin. Należy wziąć ze sobą paszport i inny dokument ze zdjęciem. Państwa tożsamość zostanie sprawdzona.  Osoby spóźnione (po 9.00) nie przystąpią do egzaminu. Egzamin po spotkaniu informacyjnym (obowiązkowym) zacznie się około 9.15.
  5. Kurtki, plecaki, torebki będą złożone w jednym miejscu w sali. Obowiązkowo należy mieć ze sobą ołówek. Nie wolno pisać długopisem. Jedzenie i picie w trakcie egzaminu jest niedozwolone.
  6. Przed egzaminem przy wejściu do sali trzeba będzie oddać wszystkie przyniesione urządzenia elektroniczne do depozytu (tablety, smartwatche, telefony; telefony muszą być wyłączone). Dostaną Państwo koperty, które podpiszą i po włożeniu do nich urządzenia zakleją. Odbiorą je Państwo dopiero po skończeniu pisemnej części egzaminu. Prosimy o zabieranie tylko niezbędnych urządzeń, nie ponosimy za nie odpowiedzialności
  7. Egzamin ma dwie części: pisemną i ustną. Część pisemna egzaminu składa się z czterech części. Pomiędzy pisemnymi częściami egzaminu nie ma przerw. Po egzaminie pisemnym jest 30 minut przerwy, po której następują egzaminy ustne.
  8. Po przerwie zdający ma 20 minut na przygotowanie się do części ustnej.  Zdający wchodzą na egzamin ustny parami.
  9. W sali zajmują Państwo miejsce wskazane przez organizatora. Nie wolno zmieniać miejsca w czasie egzaminu. 
  10. W sali będzie zegar tarczowy, który pomoże śledzić upływ czasu.
  11. Na początku zostaną wyjaśnione szczegółowe zasady egzaminu. Można będzie zadać pytania.
  12. Pocztą elektroniczną i na drzwiach sali zostanie podana kolejność osób zdających egzamin ustny.
  13. Wszystkie dodatkowe problemy i potrzeby proszę zgłaszać e-mailem na adres: certyfikatpolski@uz.zgora.pl. Osoby deklarujące szczególne potrzeby muszą dosłać dokument potwierdzający ich uprawnienie do tego.
  14. Z udziału w egzaminie można zrezygnować, ale wycofanie opłaty jest możliwe tylko w sytuacji, gdy najpóźniej 20 dni przed egzaminem dostarczy się/dośle się podanie ze wskazaniem przyczyny rezygnacji i numerem konta do zwrotu opłaty. Po tym okresie rezygnacja z egzaminu (z przyczyn osobistych) nie skutkuje zwrotem opłaty za egzamin i certyfikat. W przypadku nieprzystąpienia do egzaminu z powodu choroby, na podstawie zwolnienia lekarskiego, można ubiegać się o zwrot części opłaty (pomniejszonej o 70 zł, które stanowi opłatę za zgłoszenie). Zwolnienie powinno być przesłane na adres certyfikatpolski@uz.zgora.pl najdalej w dniu egzaminu.
  15. Bardzo ważne jest poprawne podanie danych w formularzu zgłoszeniowym. Na podstawie tych danych będzie wystawiany certyfikat (po zdanym egzaminie). Warto przy weryfikacji danych dokładnie sprawdzić, czy podane dane są właściwe, a jeśli nie, to zgłosić ten fakt organizatorowi. Niepoprawne dane w zgłoszeniu rejestracyjnym skutkują koniecznością wystawiania nowego certyfikatu, który jest płatny dodatkowo 200 zł.
  16. Wszystkie podstawowe informacje zawiera regulamin egzaminów. Warto się z nim zapoznać.
  17. Tutaj znajdziesz przykladowy test. Warto się z nimi wcześniej zapoznać. Przykładowy test 
  18. Na Uniwersytecie Zielonogórskim jest monitoring. Egzamin może być nagrywany (audio i video) na potrzeby monitorowania wydarzenia. Akceptacja regulaminu oznacza także zgodę na nagrywanie wewnątrz obiektu.
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18