uz-logo-pion-2.png

Z komunikacją ku integracji

Informacje o projekcie: „Z komunikacją ku integracji”

Termin realizacji zadania publicznego: od 20 września 2017 r. do 20 grudnia 2017 r.

Pilotażowy projekt Z komunikacją ku integracji miał na celu pogłębienie poczucia wspólnoty językowej i społecznej wśród młodzieży i osób dorosłych polsko i obcojęzycznej   z krajów europejskich, obecnie zamieszkałych w województwie lubuskim. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach ucząc się współdziałania i pokonywania barier językowych i kulturowych. W zamierzeniu warsztaty wpłynęły na poziom integracji społecznej poprzez dynamiczne ujmowanie tożsamości językowej uczestnika, poszanowanie jego języka i poczucia przynależności narodowej i kulturowej. Działalność miała na celu projektowanie pozytywnych relacji w środowisku językowym poprzez zrozumienie, naukę i działanie.

Projekt został realizowany we współpracy z nauczycielami akademickimi Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zadanie publiczne zostało dofinansowane przez Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

100_0878.jpg

W projekcie zostały przeprowadzone warsztaty językowo – kulturowe w Zielonej Górze, zatytułowane: Pograjmy, Poczytajmy, Pogadajmy, Pośpiewajmy, Pozwiedzajmy, Poopowiadajmy. Uczestnikami dwóch mieszanych grup byli młodzi Polacy i cudzoziemcy, młodzież i osoby dorosłe m.in. studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz cudzoziemcy mieszkający w województwie lubuskim.

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18